W naszym życiu z Bogiem zachęcają, motywują i inspirują nas różni ludzie, używani przez Boga w Jego Królestwie.
Z całego serca polecamy nauczania następujących Bożych sług:

Reinhard Hirtler urodził się w Austrii i dorastał jako jedno z dziesiątki dzieci w domu pastora charyzmatycznej denominacji. Gdy miał osiem lat, Bóg wyraźnie przemówił do jego serca i powołał go do służby kaznodziejskiej. Kształcił się w Szkole Biblijnej w południowej Anglii. Podróżując po całym świecie usługiwał, jako nauczyciel Słowa Bożego, prorok, ewangelista oraz założyciel kościołów. Od 2014 roku mieszka wraz z żoną w Brazylii, gdzie jest jednym z pastorów i nauczycieli Słowa Bożego w kościele Igreja Videira (Goiania). Bóg używa go potężnie w ponadnaturalnej służbie uzdrowienia i cudów. Od 2015 roku Reinhard jest odpowiedzialny za projekt pomocy ubogim dzieciom ulicy z północnej Brazylii. Jest autorem wielu książek. Jego życie pokazuje, że można na co dzień żyć tym, w co się wierzy. Zachęca chrześcijan do tego, by stawali się uczniami Chrystusa, i żyli pełnią Ewangelii.

Reinhard Hirtler
Reinhard Hirtler Nauczania

Curry Blake urodził się w 1959 roku w Teksasie. W wieku około 20 lat zaczął szukać woli Bożej odnośnie swojego powołania. W swoim pragnieniu uczenia się od ludzi potężnie używanych przez Boga trafił do służby Lestera Sumralla. Po tragicznej śmierci swojej córki, poznał Wilforda Reidta, który był zięciem Johna G. Lake’a. Reidt rozpoznał, że Curry Blake wypełnia proroctwo wypowiedziane przez Lake’a dotyczące jego następcy, więc przed swoją śmiercią przekazał mu prowadzenie John G. Lake Ministries (służba Johna G. Lake’a). W swoim nauczaniu Curry koncentruje się na takich tematach jak: uzdrowienie, nowe stworzenie, przemiana umysłu itp. Jego zwiastowaniu towarzyszą liczne znaki i cuda. Link do nauczań w języku polskim znajduje się poniżej.

Curry Blake
Curry Blake Nauczania

Bill Johnson jest bardzo popularnym mówcą i autorem chrześcijańskim. Jego nauczenie, przekazywane w formie kazań, przekazów telewizyjnych i internetowych oraz książek, poprzez swój radykalizm i żywe świadectwo Bożej mocy ma duży wpływ na budowanie wiary współczesnego kościoła Chrystusa. Bill i jego żona Brenda są pastorami kościoła Bethel w Redding w Kalifornii.

Bill Johnson
Bill Johnson Nauczania

Od czterdziestu lat Andrew Wommack podróżuje po Ameryce i całym świecie, nauczając prawdy Ewangelii. W jasny i prosty sposób przekazuje posiadane głębokie objawienie Bożego Słowa, podkreślając bezwarunkową Bożą miłość oraz równowagę pomiędzy łaską i wiarą. Jest założycielem szkoły biblijnej Charis Bible College, która funkcjonuje również w Polsce.

Andrew Wommack
Andrew Wommack Nauczania

Służąc jako pastor, wychowawca i nauczyciel na wszystkich kontynentach nie identyfikował się z żadną zielonoświątkową denominacją. Jego audycje radiowe osiągnęły wielką popularność. Recepcja jego poglądów przez środowiska zielonoświątkowe, a zwłaszcza charyzmatyczne spowodowała, że część środowisk charyzmatycznych uznała go za jednego ze swoich wiodących kaznodziejów i teologów.

Jest dyrektorem International House of Prayer of Kansas City (Międzynarodowy Dom Modlitwy w Kansas City), gdzie przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu trwa uwielbienie i modlitwa wstawiennicza w duchu świątyni Dawida. Jest także rektorem Forerunner School of Ministry - szkoły biblijnej w Kansas City.

Mike Bickle
Mike Bickle Nauczania