Wierzymy, że w Królestwie Bożym bardzo ważną rolę pełnią duchowi ojcowie – ludzie, którym ufamy, przed którymi otwieramy nasze serca, dając im dostęp do naszego życia; ludzie, którzy nas inspirują, rzucają nam wyzwania w naszym życiu wiary i posłuszeństwa, nauczają nas i wskazują swoim przykładem na Chrystusa.

Poniżej przedstawiamy naszych mentorów – duchowych ojców, którzy wywarli i wciąż wywierają znaczący wpływ na życie naszej wspólnoty.


Reinhard Hirtler

Reinhard Hirtler urodził się w Austrii i dorastał jako jedno z dziesiątki dzieci w domu pastora charyzmatycznej denominacji. Gdy miał osiem lat, Bóg wyraźnie przemówił do jego serca i powołał go do służby kaznodziejskiej. Kształcił się w Szkole Biblijnej w południowej Anglii. Podróżując po całym świecie usługiwał, jako nauczyciel Słowa Bożego, prorok, ewangelista oraz założyciel kościołów. Od 2014 roku mieszka wraz z żoną w Brazylii, gdzie jest jednym z pastorów i nauczycieli Słowa Bożego w kościele Igreja Videira (Goiania). Bóg używa go potężnie w ponadnaturalnej służbie uzdrowienia i cudów. Od 2015 roku Reinhard jest odpowiedzialny za projekt pomocy ubogim dzieciom ulicy z północnej Brazylii. Jest autorem wielu książek. Jego życie pokazuje, że można na co dzień żyć tym, w co się wierzy. Zachęca chrześcijan do tego, by stawali się uczniami Chrystusa, i żyli pełnią Ewangelii.


Jerzy Rycharski
Lider ruchu POLSKA DLA JEZUSA, pastor wspólnoty Kościoła Bożego w Chrystusie w Kaliszu. Od lat nosi w swoim sercu pasję dla Bożej obecności, dla odnowy Kościoła oraz transformację naszego kraju. Bardzo ważną dziedziną jest też modlitwa i działania na rzecz Izraela. Z żoną Małgorzatą mają dwoje dzieci: Filipa i Natalię.


John Daigle
Jest jednym ze starszych w kościele Reimage Church, Winterville, NC. Prócz tego jest zaangażowany w rozwój służby wśród mężczyzn. Przez 12 lat pracował jako pełnoetatowy misjonarz w krajach Europy Wschodniej, w tym spędził wiele lat w Polsce, w Legnicy – wspierając budowę i rozwój kościoła lokalnego, szkoląc i wyposażając kolejne pokolenie do służby w Bożym Królestwie. Jego gorącym pragnieniem jest oglądać kościół wielopokoleniowy, chodzący w miłości i mocy, wzajemnym szacunku i pełnym zwycięstwie.


Wiesław Ziemba
Współzałożyciel ruchu Polska Dla Jezusa. Przez wiele lat pełnił funkcję pastora w Kościele Anastasis w Legnicy, w ostatnim czasie usługuje apostolsko wielu kościołom w Polsce. Jest mentorem dla liderów i przywódców chrześcijańskich. Główne akcenty jego nauczania dotyczą przywrócenia Bożych standardów w życiu osobistym, służbie i biznesie.