Witamy na stronie naszego Kościoła!

Cieszymy się, że tu zawitałeś i mamy nadzieję, że znajdziesz wszystko, czego szukasz.

Jesteśmy chrześcijanami, którzy doświadczyli osobistego i przemieniającego spotkania z żywym Bogiem. O Nim chcemy opowiadać, ponieważ On jest dobry, kochający, wierny, troskliwy i cudowny.

Słowo Boże (Biblia) mówi, że nie ma większej miłości, niż ta, kiedy ktoś oddaje swoje życie za kogoś. Bóg – Jezus – oddał swoje życie za Ciebie, abyś Ty mógł doświadczyć przebaczenia i pojednania z Nim i z każdym człowiekiem, a także mógł być wolny, szczęśliwy i błogosławiony!

Wizją naszego kościoła jest uczynić Jezusa znanym wszystkim ludziom i budować Kościół zwycięzców. Naszą pasją oraz celem jest budować Kościół, w którym każda osoba jest sługą innych, a każdy dom jest przedłużeniem kościoła, w którym zdobywamy dla Boga całe pokolenia poprzez grupy domowe, które pomnażają się przynajmniej raz w roku. Grupa domowa jest podstawą wzrostu i miejscem, gdzie bije serce Kościoła.

  • Źródłem naszej wiary oraz podstawą naszego doświadczania Boga jest Jego Słowo, czyli Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.
  • Wierzymy, że Bóg jest w Trójcy: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Wierzymy w Jezusa jako naszego Zbawiciela i Pana, który zbawia nas od naszych grzechów, dając nam nowe życie, pełne nadziei i przeznaczenia. Dzięki mocy Ducha Świętego nasze życie jest przemieniane i zwycięskie. Wierzymy w osobistą, żywą relację z Bogiem, wykraczającą poza samą tylko wiedzę o Nim.
  • Wierzymy, że Kościół to wspólnota przymierza, gdzie Chrystus jest w centrum; wspólnota, która jest aktywna w darach duchowych i dobrych uczynkach; gdzie każdy członek ma swoją rolę i odpowiedzialność. Kościół to Boże narzędzie, którego Bóg używa przeciwko mocom piekła.
  • Wierzący dają innym to, co sami otrzymali, uczą tego, czego sami się nauczyli, błogosławią innych tym, czym zostali pobłogosławieni.

Kościół Anastasis w Legnicy należy do społeczności niezależnych, charyzmatycznych kościołów, zwanej Kościół Boży w Chrystusie – www.kbwch.pl